🎶عرب سانگ 2

تحمیل کتاب صوتی خانواده من و بقیه حیوانات اثر جرالد دارل mp3 mp4

date: January 30, 2023
کتاب صوتی خانواده من و بقیه حیوانات اثر جرالد دارل

به منظور آگاهی از افزوده شدن کتابهای جدید، به کانال ما بپیوندید:
https://bit.ly/32WNB6G

کتاب صوتی خانواده من و بقیه حیوانات اثر جرالد دارل

این کتاب با الهام از خاطرات نویسنده‌ی آن، «جرالد دارل»، از پنج سال زندگی در «جزیره‌ کورفو» در یونان نوشته است. در میان این خاطرات، علاقه‌ی فراوان نویسنده به طبیعت و جانوران بسیار مشهود است.

این داستان که به روایت اول‌‌شخص و از زبان نویسنده‌ی آن نقل می‌شود، تصویرگر ماجراهایی شیرین از دنیای پر رمزوراز جانوران و طبیعت زیبای یکی از جزایر یونان به نام «کورفو» است. جزیره‌ای که نویسنده‌ی کتاب در دوران کودکی، پنج سال سرشار از هیجان را به همراه خانواده‌ی خود در آن سپری کرد.
مادر «جرالد»، برادران و خواهرش، هریک زندگی متعارف خود را در طول اقامتشان در جزیره ادامه می‌دهند. اغلب اوقات آنها عموماً به مهمانی دادن، تفریح و گردش و استراحت می‌گذرد. از این رو درباره‌‌ی زندگی نامتعارف برادر کوچکشان «جرالد» که به‌‌طور شبانه‌روزی خود را وقف مطالعه و تحقیق در دنیای حشرات و جانوران جوروواجور کرده است، احساس بیگانگی می‌کنند. اما با این حال اعضای خانواده با او مدارا می‌کنند و کنار می‌آیند.
مادر اتاقی به او می‌دهد تا حشرات و حیوانات ریز و درشتی را که جمع‌آوری کرده است، در آن نگهداری کند. برادرش هم به‌‌مناسبت روز تولد او قایقی برایش می‌سازد و جرالد از آن پس با این قایق مدور که آن را «تپلی» می‌نامد، سفرهای دریایی‌‌اش را در اطراف جزیره آغاز می‌کند.
«مارگو»، خواهر جرالد که پس از شکست در یک عشق نافرجام دچار افسردگی شدیدی شده است، در یک روز طوفانی قایق جرالد را بدون اجازه برمی‌‌دارد و در دریا ناپدید می‌شود.

* درباره‌ی کتاب
«خانواده من و بقیه حیوانات» یک خودزندگی‌نامه از طبیعت‌گرای بریتانیایی «جرالد دارل» است. این کتاب دومین رمان نویسنده و از پرفروش‌ترین کتاب‌های کشور انگلیس است.
این کتاب روایت اغراق‌آمیز و گاهی داستان‌گونه‌ای از دوران کودکی او و زندگی‌اش در جزیره‌ی یونانی «کورفو» میان سال‌های ۱۹۳۵ تا ۱۹۳۹ میلادی است. در این کتاب، زندگی خانواده‌ی دارل به‌گونه‌ی طنزآمیزی بیان شده و مکاشفه‌ای نیز در بافت جانوری این جزیره است.
از ویژگی‌های کتاب «خانواده من و بقیه حیوانات» طنز جذاب و تأثیرگذار آن است. این کتاب برای اولین‌‌بار در سال ۱۹۵۶ منتشر شد و تأثیر بسیاری بر جذب گردش‌‌گران خارجی به این جزیره داشت. جرالد دارل کتاب « خانواده من و بقیه حیوانات » را با الهام از خاطراتش نوشته است، اما گاهی آنچه نوشته است، منطبق بر واقعیت نیست یا ترتیب زمانی رخ‌‌دادها را تغییر داده است.
بعید نیست که امروزه در سفرمان به این جزیره دیگر چندان ردپایی از آن طبیعت و جانورانی که در کتاب ذکر شده‌اند، دیده نشود. براساس این کتاب تاکنون چند مجموعه تلویزیونی، فیلم سینمایی و تئاتر ساخته شده است.
کتاب « خانواده من و بقیه حیوانات » کتابی سرشار از لحظات طنز از مواجهه‌ی خانواده دارل با طبیعت متنوع جزیره کورفو است.

* درباره‌ی نویسنده:
«جرالد مالکوم دارل» (۷ ژانویه‌ی ۱۹۲۵ – ۳۰ ژانویه‌ی ۱۹۹۵) نویسنده‌ای اهل بریتانیا بود. او نویسنده و جانورشناس انگلیسی و برادر کوچک‌تر «لارنس دارل» رمان‌نویس است. کتاب‌های جرالد به‌سببِ نثر شیوا و طنز پرمایه‌ای که دارند از پرفروش‌ترین کتاب‌های انگلیس به شمار می‌رود.
جرالد مالکوم دارل طبیعت‌گرا، مسئول باغ وحش، هنرمند و مجری تلویزیونی، هفتاد سال زندگی کرد. او نزدیک به چهل کتاب درباره‌ی زندگی خود و علاقه‌اش به مطالعه و جمع‌آوری حیوانات نوشت. دارل نوشتن را وسیله‌ای برای کسب درآمد در جهت انجام جست‌‌وجو‌ها و تحقیقات خود در جهان جانوران می‌داند. با این‌حال نوشته‌های او آن‌قدر خوب و دل‌نشین بوده‌اند که تأثیر بسیاری بر خوانندگان خود گذاشته‌اند.

کتاب مرجع
My Family and Other Animals - ۱۹۵۶
Author: Gerald Durrell

راوی: بهروز رضوی


#Ketabkhan#کتاب صوتی#کتاب گویا#کتاب خوان#Ketab Gooya #Ketab_gooya_Soti #بهروز_رضوی

لازم به ذکر است که این کتاب گویا، اقتباسی بوده و بصورت خلاصه شده بمنظور پخش رادیویی، بازنویسی شده است

00:00:00 فصل اول
00:18:38 فصل دوم
00:37:21 فصل سوم
00:55:30 فصل چهارم
01:11:57 فصل پنجم

Tags: audio audiobook audio book book ebook e book hörbuch ketabe guya ketabe soti ketab gooya library nonfiction romance short story spoken talking book بهروز بیوگرافی جرالد حیوانات خانواده دارل داستان راوی رضوی رمان روخوانی زندگینامه صدا پیشه صوتی متن به گفتار ناشران نمایشنامه نویسنده پادکست کتاب کتاب شنیداری کتاب صوتی کتاب گویا گویا گویندگان

×

Video player


Loading
Play video / تشغیل
تحميل mp3 صوت
تحميل mp4 فيديو

جديد البحث