🎶عرب سانگ 2

تحمیل کتاب صوتی آمریکایی آرام اثر گراهام گرین mp3 mp4

date: February 8, 2023
کتاب صوتی آمریکایی آرام اثر گراهام گرین

به منظور اطلاع از اضافه شدن کتابهای جدید، در کانال ما عضو شوید:
https://bit.ly/32WNB6G

داستان درباره یک مثلث عاشقانه بین یک آمریکایی آرام، یک انگلیسی طغیانگر و زنی ویتنامی است؛ قصه‌ای به موازات جنگ و به گلوله بستن مردم ویتنام به بهانه دموکراسی!

آمریکایی آرام (The Quiet American) رمانی از گراهام گرین (۱۹۰۴-۱۹۹۲)، نویسنده انگلیسی است که در ۱۹۵۵ انتشار یافت. نویسنده درپی اقامت خود در مالزی و هند و چین، از مشاهدات خود به عنوان یک خبرنگار جنگی استفاده می‌کند و ضد آمریکایی بودن خویش را در قالب اثری طنزآمیز ابراز می­‌دارد.
وی با طنزی مؤدبانه و سهولت بیانی درخشان، طرز فکر آمریکایی را به محاکمه می­‌کشاند. یک روزنامه­‌نویس انگلیسی به نام فاولر که
نقش نظاره‌گر آسان­­‌طلب و بی ‌غم را ایفا می­‌کند؛ فوئنگ، معشوقه زیبای ویتنامی وی که نه زیاده اهل معنی است و نه زیاده شهوی؛ آلدن پایل، جوان آمریکایی اهل بوستون که او را به میدان جنگ کشانیده‌اند و رستگاری جهان را به پذیرش نهادهای شگفت دموکراسی آمریکایی وابسته می­‌داند، چهره‌‌های اصلی این رمان ‌اند.
هنری گراهام گرین رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس، منتقد ادبی و سینمایی و نویسندهٔ پرکار داستان‌های کوتاه انگلیسی بود.
او در طول عمر طولانیش در بیشتر معرکه‌های سیاسی و انقلابی گوشه و کنار جهان حاضر و ناظر بود و ماجراهای داستان‌هایش عمدتاً در متن همین وقایع قرن بیستم می‌گذرد، آثاری که ابهامات انسان نوین در این دنیای ناآرام را نشان می‌دهد.
گرایش رمانتیک او به کمونیسم در همهٔ احوالاتش آشکار بود؛ با اینکه دشمنی با امپریالیسم که نمونه آشکارش در کتاب آمریکایی آرام دیده می‌شود در جای جای وجودش موج می‌زد:
«... حاضرم هر کاری بکنم تا چوب نازکم را لای چرخ سیاست خارجی آمریکا بگذارم…».
بسیاری معتقدند او تا پایان عمر برای «ام‌ آی ۶» کار می‌کرد.

کتاب مرجع
The Quiet American - ۱۹۹۵

در ایران کتاب آمریکایی آرام، نوشته گراهام گرین، با دو ترجمه از عزت‌الله فولادوند و عبدالله آزادیان، را انتشارات خوارزمی و شرق منتشر کرده‌اند.

راوی: حمیدرضا آذرنگ


کاری از گروه ایران صدا و گروه کتاب خوان
#Ketabkhan#کتاب صوتی#کتاب گویا#کتاب خوان

Tags: audio audiobook audio book book ebook e book hörbuch ketabe guya ketabe soti ketab gooya library nonfiction romance short story spoken talking book آمریکایی آرام بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ داستان راوی رمان روخوانی زندگینامه صدا پیشه متن به گفتار ناشران نمایشنامه نویسنده پادکست کتاب شنیداری کتاب صوتی کتاب گویا گراهام گرین گویندگان

×

Video player


Loading
Play video / تشغیل
تحميل mp3 صوت
تحميل mp4 فيديو

جديد البحث